Browsing: вегетаријански рецепти

Марокански кускус со печурки е вкусно јадење кое комбинира богати ароми и здрави состојки. Ова јадење е идеално за оние кои сакаат да експериментираат со егзотични…

Потребни состојки за вегански мафини: Потребно време за подготовка на овие вегански чоколадни мафини: 30-35 минути.  Вегански чоколадни мафини: Начин на подготовка Затоплете ја рерната на…

Потребни состојки за еден медитерански сендвич со песто: Потребно време за подготовка на ова јадење е 15 минути. Начин на подготовка на медитерански сендвич со песто…

Потребни состојки за супата од печурки Потребно време за подготовка на оваа крем супа од печурки е 55 минути. Нутритивна вредност: 120 калории Начин на подготовка…

Потребни состојки за згмечени печени компири: Потребно време за подготовка на ова јадење е 50 минути. Нутритивна вредност: калории 160 Начин на подготовка: Излупете и сварете…

Потребни состојки за муџадара: Потребно време за подготвка на ова јадење е 50 минути. Нутритивна вредност: калории 210; натриум 480мг. (20%); масти 2.5гр. (4%); протеини 9гр.…

Потребни состојки за фритата : Потребно време за подготовка на ова јадење е 25 минути. Нутритивна вредност: натриум 190мг. (8%); масти 13гр. (20%); протеини 14гр. (27%);…

Потребни состојки за шакшука : Потребно време за подготовка на ова јадење е 30 минути. Нутритивна вредност: калории 130; натриум 270гр (11%); масти 10гр. (15%); протеини…

Потребни состојки за брускети: Потребно време за подготовка на ова јадење е 35 минути. Нутритивна вредност: калории 290; натриум 350мг. (15%); масти 23гр. (35%); протеини 11гр.…

Потребни состојки за тестенини со модар патлиџан: Потребно време за подготвка на ова јадење е 40 минути. Нутритивна вредност: калории 740; натриум 570мг. (24%); масти 6гр.…