Browsing: Рецепти

Потребни состојки за вегански мафини: Потребно време за подготовка на овие вегански чоколадни мафини: 30-35 минути.  Вегански чоколадни мафини: Начин на подготовка Затоплете ја рерната на…

Потребни состојки за еден медитерански сендвич со песто: Потребно време за подготовка на ова јадење е 15 минути. Начин на подготовка на медитерански сендвич со песто…

Потребни состојки за супата од печурки Потребно време за подготовка на оваа крем супа од печурки е 55 минути. Нутритивна вредност: 120 калории Начин на подготовка…

Потребни состојки за лебче со лук и кашкавал: Време на подготовка на ова јадење 20 минути Нутритивна вредност: 460 калории Начин на подготовка: Тестото премачкајте го…

Потребни состојки за згмечени печени компири: Потребно време за подготовка на ова јадење е 50 минути. Нутритивна вредност: калории 160 Начин на подготовка: Излупете и сварете…

Потребни состојки за веганска мусака: Потребно време за подготовка на ова јадење е 45 минути. Нутритивна вредност: калории 140 Начин на подготовка Загрејте ја рерната на…

Потребни состојки за муџадара: Потребно време за подготвка на ова јадење е 50 минути. Нутритивна вредност: калории 210; натриум 480мг. (20%); масти 2.5гр. (4%); протеини 9гр.…

Потребни состојки за фритата : Потребно време за подготовка на ова јадење е 25 минути. Нутритивна вредност: натриум 190мг. (8%); масти 13гр. (20%); протеини 14гр. (27%);…

Потребни состојки: Потребно време за подготовка на ова јадење е 30 минути Нутритивна вредност: калории 260; натриум 1390мг. (58%); масти 16гр. (25%); протеини 12гр. (24%); јаглехидрати…